Sakura

16. května 2017 v 23:18 | Mirek |  Věci se dějou
Evička sází neúnavně. Nepochybně ty zelený věci mají jména, říká mi je, neznám a vzápětí je zapomínám. Jedlý si pamatuju.
Zahradní teorie Velkýho třesku. Nejdřív byl chaos. Pro mě je pořád. Kytkokupy, roje šutráků, Velkej vůz plnej hlíny, Malej drnů. Na zahradě vznikají galaxie. Souhvězdí. Mám chuť napsat soukytčí.
Sakura. Přijela autem, dvoumetrová, Míšovi na klíně. Krásně kvete, růžová záplava. Tu si s Martinou zasadíme sami. V centru našeho vesmíru. Vlastně to je třešeň. Nedá se jíst, ale dá se pod ní v Máji líbat Martina. Neuschne ani jedna z nich. Mácha by čuměl.
Lavička, stoleček, kafíčko. Pod Sakuru keramická miska na kamínky. Z každýho společnýho výletu jeden. A dobrý kamarádi můžou přidat. Stává se ze mne romantik.
Mističku nemáme, kamínky nemáme, čas na výlety nemáme. "Dejte mi ve vesmíru pevný bod a pohnu Zemí", řekl někdo chytrej. Kdyby jste ráno nenašli slunce, podívejte se na druhou stranu, někdo ten bod našel. No, to už je romantický až dost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama